Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Żywica epoksydowa RESIN 75 [3+1kg]

Dostępność: spodziewana dostawa
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 544,05 zł 544.05
Cena netto: 442,32 zł
ilość zestaw

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Dystrybutor produktów G&P Intech
Kod produktu: E12F-817F2_20161005092020
Pin It

Opis

ZAPYTAJ O CENY HURTOWE

Dwu-komponentowa żywica epoksydowa - tiksotropowy klej epoksydowy do klejenia, wtryskiwania i ochrony. Stosowany w wzmocnień strukturalnych i impregnacji mat. Zastosowanie przy systemach FRP.

RESIN 75
Moduł sprężystości [GPa] b/d
Wytrzymałość na ściskanie [MPa]: 82
Wytrzymałość na rozciąganie/zginanie [MPa] 45
Przyczepność do betonu [MPa] >2.5
Przyczepność do stali [MPa] b/d

Opakowanie: puszki 3,00+1,00 kg.

Żywice typ 78 – 75 - 70

Kleje strukturalne na bazie żywic epoksydowych.

 

Opis:

Dwuskładnikowy związek na bazie żywic epoksydowych występuje w dwóch wersjach:

- typ 78 – strukturalne wiązanie i przyleganie pomiędzy odlewami,

- typ 70-75 do wiązania z klejem na bazie żywicy epoksydowej i zaprawy murarskiej.

 

Zastosowanie:

Żywica 78 jest dwuskładnikową żywicą emulgującą w wodzie nadającą się do łączenia starych i nowych elementów betonowych, do gruntowania, łączenia elementów strukturalnych, do ochrony kolumn wzmacniających, do odnawiania przypór za pomocą nieobkurczających zapraw murarskich. Zmieszana z wypełniaczami i kruszywami może być stosowana jako zaprawa epoksydowa na wilgotne podłoża. Jest stosowana głównie jako spoiwo do przygotowywania mieszanin i zapraw na bazie żywic epoksydowych, mieszanek kwarcowych, wypełniaczy i wybranych kruszyw.

 

Żywica 75 jest wersją tiksotropową. Stosowana głównie do posadzek, do odnawiania strukturalnych elementów betonowych i drewnianych (wiązarów stropowych) jako spoiwo do FRP SYSTEM.

 

Żywice są oznakowane znakiem CE zgodnie z EN 1504-4.

 

Zalety:

- wysoka zdolność wiązania i spajania struktur betonowych,

- dobry podkład do powlekania podłoża żywicą,

- wersja 78 jest odpowiednia dla wilgotnych powierzchni,

- uniwersalność spoiwa epoksydowego (70-75) do mieszanek różnych typów kruszyw i zastosowań,

- wysoki poziom właściwości fizycznych i mechanicznych,

- bardzo dobra trwałość systemu epoksydowego.

 

Dane techniczne:

 

Typ 78

Typ 70-75

Ciężar właściwy

1,05 g/cm3

1,20 g/cm3

Żywotność mieszanki w 20 °C

50 minut

30 minut

Utwardzenie (początek) w 20 °C

7 godzin

6-7 godzin

Utwardzenie (koniec) w 20 °C

7 dni

7 dni

Wytrzymałość na ściskanie

46 MPa

82 MPa

Wytrzymałość na zginanie

40 MPa

45 MPa

Wytrzymałość na rozciąganie

40 MPa

45 MPa

Przyczepność do betonu

>2,5 MPa

>2,5 MPa

Minimalna temperatura stosowania

>= 10 °C

>= 10 °C

 

Instrukcje stosowania - żywica 78:

 • Należy przygotować powierzchnię usuwając z niej kurz, brud i pył. Należy usuną wszelkie ślady zanieczyszczeń olejowych zmywając je wodą (najlepiej pod ciśnieniem) z dodatkiem środków powierzchniowo-czynnych. Zmieszać dokładnie obydwa składniki systemu. Otrzymany produkt należy stosować bezpośrednio na powierzchnię za pomocą pędzla, wałka lub natryskiwacza. Następnie nałożenie betonu albo zaprawy murarskiej musi nastąpić wtedy, kiedy produkt jest jeszcze świeży i lepki. W gorących strefach klimatycznych lub w przypadku stosowania na powierzchniach nie poddawanych dużemu naciskowi, lub w przypadku stosowania podkładu pod przykryciem zaleca się dodać kilka procent wody do żywicy 78 i kryć równomiernie rozprowadzając po powierzchni.

 

Instrukcje stosowania - żywica 70-75:

 1. Przygotowanie epoksydowych zapraw murarskich do posadzek:
 • Do miksera żywic dodać jedną część zmiksowanego produktu, 8-10 części wybranego piasku kwarcowego wg optymalnej granulacji dla wymaganej grubości. Zaleca się stosowanie podkładu gruntującego. Tak otrzymaną zaprawę epoksydową nakładać na uprzednio oczyszczoną powierzchnię mechanicznie ją wyrównując.

 

 1. Przygotowanie płynu, epoksydowej zaprawy murarskiej do wlewów przy renowacji betonowych i drewnianych elementów żywica 70:
 • Do miksera żywic dodać jedną część zmiksowanego produktu, 3-5 części wybranego piasku kwarcowego wg optymalnej granulacji dla wymaganej grubości. Większy procent żywicy daje lepszą wytrzymałość na naprężenia zginające i rozciągające, będzie bardziej elastyczna i przenikalna. Zaprawę wlewa się do form lub po oczyszczeniu bezpośrednio do osłabionych fragmentów np. oczepów, wiązarów, belek.
 • Żywicę 70 stosuje się bezpośrednio (bez rozcieńczania lub dodawania innych substancji) i można ją stosować do uszczelniania połączeń między kolumnami wzmacniającymi (np. stal lub mata szklana) i w strukturach, która przeznaczone są do wzmocnienia (drewno, stal) lub w podobnych rodzajach wzmocnień strukturalnych.

 

 1. Przygotowanie materiałów epoksydowych do okładzin i łatania przy renowacji elementów betonowych i drewnianych żywica 75:
 • Postępować wg wyżej wymienionych zasad stosując ten rodzaj żywicy 75 jako spoiwo. Kruszywem w tym wypadku zwykle jest wypełniacz np. piasek kwarcowy itp. Żywica 75 nadaje się jako spoiwo systemu FRP System do betonu, metalu. Do sklejania należy używać świeżego produktu. Jeśli powierzchnie są zawilgocone wówczas jako spoiwo zalecana jest żywica typ 78.
 1. Wydajność:
 • Żywica 78 : 300-500g/m3,
 • Żywica 70 - 75 wg zużycia
 1. Barwa:
 • Przeźroczysta, biała, bursztynowa.
 1. Opakowania:
 • Puszki, kubełki.
 1. Ostrzeżenie:
 • Należy nosić rękawice ochronne oraz okulary celem ochrony oczu przed rozpryskiem, mogącym spowodować ich podrażnienie.
 1. Przechowywanie:
 • Dopuszczalny okres przechowywania wynosi 12 miesięcy pod warunkiem przechowywania w suchym, nieprzemarzającym pomieszczeniu.

Informacja o dostawie:

Wyżej podane ceny obowiązują w przypadku osobistego odbioru towaru w ilościach hurtowych lub cało-paletowych z naszego magazynu w Nowym Sączu ul. Grunwaldzka 174. Ze względu na zmienny ciężar oraz kubaturę oferowanych przez nas produktów jak również różnorodność zamówień nie jesteśmy w stanie zamieścić gotowego, pełnego cennika kosztu transportu ani przejrzystego kalkulatora przesyłek kurierskich. 

Koszty przesyłki lub transportu nie są ujęte w cenie oferowanych towarów i obliczane są indywidualnie dla każdego zamówienia w zależności od rodzaju opakowania, ilości, ciężaru i kubatury. 

Na Państwa życzenie, bez zbędnej zwłoki, zajmiemy się organizacją oraz wyceną dedykowanych kosztów dostawy. Pomimo regularnych zamówień u producentów często najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wysyłka dedykowanego transportu na wskazany przez Państwa adres bezpośrednio od producenta. 

W celu uniknięcia ewentualnych nieporozumień oraz na konieczność obliczenia obliczenia kosztów transportu jak również potwierdzenia terminu dostawy należy bezwzględnie skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo PRZED ZŁOŻENIEM ZAMÓWIENIA.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl