Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog kategorie
Koszt ocieplenia domu jednorodzinnego - szczegółowa wycena
Koszt ocieplenia domu jednorodzinnego - szczegółowa wycena

Ocieplenie domu jednorodzinnego stanowi dość kosztowną inwestycję. Jest jednak konieczne po to, aby budynek przez lata służył rodzinie. To, ile kosztuje ocieplenie domu, zależy w głównej mierze od wyboru materiałów izolacyjnych, jak również kosztów, jakie wyniesie praca ekipy fachowców.

 

Ocieplanie domu z kalkulatorem w ręku

Wszelkie prace, budowlane lub remontowe warto rozpoczynać od dokładnych obliczeń. Sumując koszty ocieplania domu najlepiej policzyć je w kilku opcjach. Każda z nich będzie dotyczyć konkretnego materiału izolacyjnego jak styropian czy wełna. Ile kosztuje ocieplenie domu? Wiele zależy także od ilości zatrudnionych fachowców. Kilkuosobowa ekipa budowlana to spory wydatek, zwłaszcza że prac nie da się zwykle wykonać w dwa dni. Jeśli nie dysponuje się imponującym budżetem, najlepiej nastawić się na samodzielną pracę. Z tego powodu warto wybierać takie materiały izolacyjne, których montaż nie jest zbyt skomplikowany.

 

Ile kosztuje ocieplanie domu - kwestia gwarancji

Izolacja budynku to nie tylko montowanie konkretnych materiałów docieplających. Należy dodatkowo wykonać wiele czynności w obrębie dachu, ścian lub fundamentów. Czyszczenie, równanie powierzchni, wyłożenie papy na betonowym zadaszeniu balkonu. Praktyka pokazuje, że samodzielny zakup materiałów przynosi odczuwalne oszczędności. Nie każdy jednak ma miejsce na ich przechowywanie. Często więc bywa, że zakupem materiałów zajmuje się ekipa montująca. Fachowcy na swoją pracę dają gwarancję, mniej więcej roczną. Samodzielny montaż to pod tym lekkie ryzyko, choć osoba pewna swoich umiejętności powinna wykonać pracę dobrze.

 

Wełna czy styropian?

Wybierając materiały izolacyjne, najczęściej stawia się na wełnę mineralną i styropian. Istnieje jeszcze dodatkowa opcja, dostępna w sklepie Tatran. To naturalna wełna owcza, idealna na naturalną i ekologiczną izolację. Ze względu na atrakcyjną cenę, jak również łatwy montaż, warto wziąć ją pod uwagę przy pracach ociepleniowych. Ile kosztuje ocieplenie domu? Szacując koszty, należy policzyć, ile materiału wykorzystamy we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Kwotę podbiją ewentualne poprawki powierzchni, podkład na ściany, a także tynk akrylowy lub silikonowy, którym należy zakryć materiały izolacyjne. Warto doliczyć także listwy, kleje i inne akcesoria montażowe.

Koszty inwestycji zwykle wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy. W tym drugim wariancie jest to jednak wynajem ekipy, która sama dokupuje wszystkie niezbędne materiały.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl