Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Blog kategorie
Jakie drewno na dach wybrać, by stworzyć bezpieczne i solidne zadaszenie?
Jakie drewno na dach wybrać, by stworzyć bezpieczne i solidne zadaszenie?

Pokrycie dachowe to jedna z najważniejszych części w trakcie budowy nowej konstrukcji, niezależnie od jej wielkości i przeznaczenia. Jeśli wybierzesz nieodpowiednie materiały i błędnie je zamocujesz, nie ma mowy o prawidłowym funkcjonowaniu pokrycia. Będzie trzeba je wymieniać i narażać się na kolejne koszty. Jakie więc drewno na dach wybrać, by spełniło wszystkie pokładane w nim nadzieje?

 

Drewno na więźbę dachową

Jedną z drewnianych konstrukcji, która pojawia się na każdej budowie, jest więźba dachowa. Jej przygotowanie gwarantuje solidność i stabilność całości. Jakie więc drewno na dach wybrać, gdy stoisz przed takim zadaniem? Więźbę najczęściej wykonuje się wysuszonej tarcicy z drewna iglastego. Dzieje się tak, ponieważ jest ono łatwe w impregnacji i utrzymaniu, a także stosunkowo niedrogie. Przed zakupem upewnij się, że deski nie są zainfekowane pleśnią, mają mało sęków, za to całkowicie pozbawione są spękań i wypaczeń.

 

Nie tylko piękno ma znaczenie

Drewno, które wybierzesz na swój dach, powinno być przede wszystkim wytrzymałe. Równie ważne jest, aby jego konserwacja nie należała do skomplikowanych, a jeśli skorzystasz z materiałów przyjaznych dla środowiska, tym lepiej. Jakie więc drewno na dach spełnia wszystkie te warunki? Gładkie deski przygotowywane wg sprawdzonych technologii z pewnością spełnią pokładane w nich nadzieje. A jeśli wyglądają zachwycająco, przez co będą prezentować się widowiskowo, tym lepiej dla Ciebie.

 

Jakie drewno na dach będzie trwałe?

Zastanawiając się jakie drewno na dach wybrać, zwróć uwagę, by pozyskiwano je z niezanieczyszczonych miejsc, najlepiej z certyfikatem zrównoważonej uprawy. Ono po prostu musi być wolne od toksyn, aby nie stwarzało zagrożenia dla ludzi i zwierząt. Tylko takie drewno przyjmie wszelkie niezbędne impregnaty i nie zmieni swojej pierwotnej struktury przez wiele lat. Naturalne starzenie się będzie widoczne, jednak proces ten przebiegać będzie zgodnie z założeniem. Trwałość drewna, wyrażana w klasach, to przede wszystkim gwarancja długiej eksploatacji pomieszczeń, w jakich go używasz.

 

Gont drewniany dla wymagających

Choć jest dość drogi i kojarzy się ze starym budownictwem, gont drewniany wraca do łask. Jeśli szukasz widowiskowego drewna na dach, to opcja dla Ciebie. Początkowa konserwacja poszczególnych elementów wystarczy na wiele lat, a sam dach może przetrwać ich nawet 50! Czyszczenie pojawiającej się zieleni nie jest skomplikowane i nie tak bardzo czasochłonne, jak samo ułożenie pokrycia. To rozwiązanie równie dobrze sprawdza się w nowoczesnym budownictwie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl