Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Blog kategorie
Sprawdź, jaki impregnat do drewna ochroni Twój dom przed niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz?
Sprawdź, jaki impregnat do drewna ochroni Twój dom przed niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz?

Domy z drewna prezentują się naprawdę bardzo widowiskowo. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się takie postawić. Często zapominają przy tym, że materiał budulcowy wymaga regularnej konserwacji, bo to dzięki niej tak dobrze wygląda przez lata. Niezależnie od tego, czy planujesz budowę domu z bali, altanki na działce, czy przygotowujesz większy taras, ochrona budulca jest Twoim obowiązkiem. Tak samo, gdy chodzi o samą więźbę dachową. Sprawdź, jaki impregnat do drewna wybrać, by mieć spokój na dłuższy czas?

 

Jak stare zamienić na nowe?

Drewno z czasem zielenieje, ponieważ pojawiają się na nim mikro rośliny. Są one możliwe do usunięcia, jednak musisz wiedzieć jaki impregnat do drewna wybrać. Specjalistyczny środek usunie glony, grzyby, porosty i mchy, uniemożliwiając im dalsze rozprzestrzenianie się i ponowne wystąpienie. Pozwoli to odzyskać dawny blask i przygotuje drewno do kolejnych czynności impregnująco-renowacyjnych.

 

Ochrona przed owadami i grzybem

Jedną z najczęstszych przypadłości, która dotyka drewno, jest pojawienie się w nim szkodników, takich jak kołatek. Małe insekty z przyjemnością zamieszkują wewnątrz bel, zjadając je od środka i drążąc coraz dłuższe tunele. Możesz temu zaradzić, jeśli zastosujesz odpowiedni środek. Jaki więc impregnat do drewna wybrać? Przede wszystkim zaufaj sprawdzonym producentom. Twoje belki, podłogi i więźba wytrzymają dłużej, jeśli proces nakładania preparatu będziesz cyklicznie powtarzał. A gdy zauważysz, że z drewnem dzieje się coś niedobrego, musisz działać natychmiast, np. poprzez wywiercenie otworów i wstrzyknięcie płynu do wewnątrz.

Drugim problem drewna jest zgnilizna i sinizna, przed którymi trzeba się zabezpieczyć już na wczesnym etapie prac budowlanych. Każdy drewniany element powinien być pomalowany środkiem ochronnym, który skutecznie zablokuje pojawianie się grzyba. A jeśli zauważysz na ścianie pleśń, czym prędzej spryskaj to miejsce.

 

Jaki impregnat do drewna chroni przed ogniem?

Drewno pali się błyskawicznie, dlatego konieczne jest jego zabezpieczanie. Jaki impregnat do drewna ochroni je przed tym niszczycielskim żywiołem? Przede wszystkim ten, który został prawidłowo nałożony. Malowanie nim wymaga skupienia, aby nałożyć odpowiedniej grubości warstwę, bez pominięcia jakiegoś fragmentu. Ponieważ środek ten jest bezbarwny, lepiej się do zadania przyłożyć. Później możesz nakładać na wierzch inne impregnaty, by chronić swoje drewno kompleksowo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl