Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog kategorie
Jak ocieplić dom, aby był cichy i ciepły?
Jak ocieplić dom, aby był cichy i ciepły?

Jednym z ważniejszych elementów budowania lub remontowania domu jest właściwe ocieplenie budynku. To szereg czynności, które warto zaplanować w każdym szczególe. Jak ocieplić dom, aby go odpowiednio wyciszyć, a jednocześnie uniknąć ubytków ciepła? Doskonały efekt można uzyskać przy pomocy całkowicie naturalnych materiałów.

 

Właściwa ocena stanu podłoża

Trwałość systemu ociepleniowego jest uzależniona od kilku czynników. Jednym z nich jest jakość podłoża. Przy budowie nowego budynku niewiele jest nas w staniezaskoczyć. Jak ocieplić dom, który przejmujemy po kimś? W pierwszej kolejności należy sprawdzić nośność tynku. Wystarczy go opukać - głuchy odgłos oznacza, że tynk nie trzyma się podłoża i trzeba go wymienić. Podłoże musi być osuszone i oczyszczone z brudu i pyłu, który pogarsza przyczepność. Wszelkie nierówności muszą być wyrównane zaprawą. Przy nowych ścianach przydaje się malowanie preparatem gruntującym, który wyrówna i zmniejszy chłonność podłoża.

 

Jak ocieplić dom owczą wełną?

Istnieje kilka popularnych materiałów do ocieplenia domu jak styropian. Za bardzo uniwersalny, a jednocześnie całkowicie przyjazny dla otoczenia uchodzi wełna owcza. Produkty wykonane na jej bazie są dostępne w sklepie Tatran. Jak działa ta całkowicie ekologiczna izolacja? Doskonale chroni od wilgoci, zimna, gorąca czy suszy. Włókna wełny mają zdolność do samozaciskania się. Kumulując w sobie powietrze, latem chronią od upału a zimą zabezpieczają przed utratą ciepła. Kolejną zaletą jest higroskopijność, czyli i uwalniania jej bez wpływu na swoje właściwości termiczne. Wełna tworzy naturalny bufor, stabilizujący zmiany temperatur. Budynek nie przegrzewa się ani nie przemarza.

 

Neutralizacja szkodliwych związków chemicznych

Zastanawiając się jak ocieplić dom, warto wybierać produkty, które są nieszkodliwe. Wełna owcza jest produktem niepalnym, a jednocześnie odpornym na działanie szkodników. Jest bardzo elastyczna, zachowuje stałą grubość. Oczyszcza powietrze, neutralizuje także szkodliwe promieniowanie środków wchodzących w skład materiałów budowlanych. Chroni przed promieniowaniem fal elektromagnetycznych i skutkami działania tzw. żył wodnych. Trwała, bezpieczna, biodegradowalna jest też wyjątkowo prosta w montażu. Doskonale sprawdza się na ściankach działowych, izolacjach poziomych, sufitach akustycznych oraz izolacje ścian od wewnątrz.

Odpowiednia izolacja to ciepło, ale także redukcja dźwięku. Wełna owcza stosowana do podłóg jest w stanie wytłumić odgłosy stąpania, a nawet intensywniejsze hałasy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl