Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Blog kategorie
Deska na ogrzewanie podłogowe - czy to się sprawdza?
Deska na ogrzewanie podłogowe - czy to się sprawdza?

Wybór ogrzewania jest istotny. Od niego zależy przede wszystkim wydajność całego układu oraz koszty, jakie miesięcznie trzeba opłacić, szczególnie w okresie grzewczym. Jeśli instalacja jest źle dobrana, może to generować sporo problemów. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na sprawdzone rozwiązania. Ogrzewanie podłogowe jest wygodnymukładem, które daje przyjemne ciepło od podłogi. Z reguły stosowane przy kamiennych posadzkach lub kafelkach. Jednak można zastąpić je drewnem. Dzisiaj dowiesz się, jaka deska na ogrzewanie podłogowe sprawdzi się najlepiej.

 

Drewno lite, czy klejone?

Deska na ogrzewanie podłogowe musi być odpowiednio dobrana. Drewno z natury posiada różne właściwości i odmienną odporność na zmiany temperatur. W tym na znaczne ciepło wydobywające się z instalacji ogrzewania podłogowego. Jeśli wybierzesz zły gatunek drewna, będzie on nadmiernie wysychał, obkurczał się i tworzył nieestetyczne szczeliny. Poza tym może pojawić się skrzypienie. Takie objawy dotyczą głównie drewna litego. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest wybór desek klejonych z kilku gatunków drewna.

 

Wysoki opór cieplny to jeden z problemów do rozwiązania

Ogrzewanie podłogowe potrzebuje współpracować z materiałem, który ma niski opór cieplny, czyli pisząc wprost, szybko się nagrzewa. Wtedy cała instalacja pracuje wydajnie, a Ty otrzymujesz ustawioną temperaturę bardzo szybko. Dlatego stosuje się głównie kamienne posadzki, ponieważ ten rodzaj materiału bardzo dobrze przewodzi ciepło. Deska na ogrzewanie podłogowe jest trudniejszą kwestią do rozwiązania. Przede wszystkim z powodu naturalnie większego oporu cieplnego. Drewno jest bardzo dobrym izolatorem, dlatego skutecznie chroni przed zimnem i ciepłem.

 

Drewno Kebony, czyli deska na ogrzewanie podłogowe z Europy Zachodniej

W Europie Zachodniej z powodzeniem montowane jest ogrzewanie podłogowe w duetach z drewnianą podłogą. Jednym z kluczy do sukcesu jest dobór odpowiedniego gatunku drewna. W Polsce rekomendowany jest dąb. Ze względu na wysoki współczynnik higroskopijności oraz niską podatność na obkurczanie. Jednak prawdziwą rewolucją na rynku jest deska na ogrzewanie podłogowe wykorzystująca technologię Kebony. Dzięki czemu posiada maksymalną stabilność i jest odporna na rozszerzanie i kurczenie. Jej parametry są nawet o 60% lepsze w porównaniu do innych produktów.

 

Klasyczna elegancja i dłuższe ciepło

Drewniane podłogi mają w sobie wiele elegancji, które przywodzą na myśl klasyczne parkiety bogatych rezydencji. Ten surowiec jest również bardzo wdzięczny, ponieważ idealnie komponuje się z nowoczesnym projektem wnętrza oraz klasycznym pomysłem na aranżacje. Deska na ogrzewanie podłogowe, choć nieco dłużej nagrzewa się w porównaniu do kamieni, dłużej też trzyma ciepło, dzięki czemu jest propozycją godną rozważenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl